iGrow

Akıllı telefon ve tabletlere kolayca ve ücretsiz indirilen iGrow uygulaması, çocuklarınızın gelişimini yakından takip etmenizi, beslenme ve sağlıklı yaşama dair günlük tavsiyeler almanızı sağlıyor.

Sabri Ülker Vakfı, “Hollanda Uygulamalı Bilimsel Araştırma Kurumu’nun (TNO)” geliştirdiği bu uygulamayı, Hollanda’dan sonra dünyada ilk kez Türkçe’ye ve Türk toplumunun beslenme alışkanlıklarına göre uyarladı.

igrow

iGrow Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği referansları temel alarak, çocukların kilo ve boyuna göre büyüme eğrisi oluşturuyor. Böylece aileler 0-18 yaş arasındaki çocuklarının gelişimini yakından takip edebiliyorlar.

Uygulama büyümenin hızlı olduğu bebeklik ve çocukluk döneminin yanı sıra adolesan dönemde de büyümeyi takip etmeye imkan sağlıyor. 0-18 yaş dönemi için tasarlanan uygulama ile bebeklikten itibaren büyüme takip altına alınabiliyor. Böylece çocuğun büyüme döneminde olası riskli durumlar kolaylıkla tespit ediliyor ve erkenden önlem alınabiliyor.

Tüm iOS ve Android cihazlara ücretsiz olarak indirilebilen iGrow uygulamasına istediğiniz sayıda çocuğun verilerini kaydedebiliyorsunuz.

Kolay bir uygulama olan iGrow’la yapabilecekleriniz şunlar:

• Çocukların yaşı, boyu ve kilosu girilerek, bilimsel referanslarla elde edilmiş verilere göre büyümeleri takip altına alınıyor.
• Günün önerileri uyarı sistemi: Çocukların yaşlarına özel beslenme, fiziksel aktivite ve uyku alışkanlıkları hakkında bilimsel tavsiyeler sunuyor.
• Örnek menüler: Çocukların yaşına uygun, farklı besin gruplarını nasıl tüketeceklerine yönelik örnek menüler bulunuyor.
• Aşı takvimi: Çocukların tüm aşıları takvime kaydediliyor.
• Özel ajanda: Doktor randevuları, önemli günler, ödevler, arkadaşlarının doğum günleri.
• Ninniler: Uygulama içinde çocukların daha kolay uyumasını sağlayacak ninniler de var.
• Sevdiklerime haber ver: Çocukların büyümelerine ait bilgiler, uygulamayı indiren anne-babanın yanı sıra sisteme girilen üç adrese daha gönderiliyor.


iGrow uygulamasını indirmek ve ayrıntılı bilgi almak için:
http://igrow.sabriulkerfoundation.org/

Paylaş

Yemekte Denge

"Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Vakfı, sağlıklı ve dengeli beslenmeyi teşvik eden çalışmalar yapmaktadır. Bu amaç doğrultusunda, sağlıklı ve dengeli beslenme açısından bilimsel olarak da kabul edilen bilgilerin paylaşılması yine bilimsel olarak kabul görmüş standart ve kriterler çerçevesinde yürütülmektedir. Bu durum hiçbir şekilde herhangi bir marka ya da firmanın adının veya ürünlerinin tüketilmesinin önerilmesi ve/veya önerilmemesi anlamına gelmemektedir. Aksi bir tutumun sergilenmesinden Vakfımız hukuken sorumlu değildir."


İletişim

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı'na ulaşmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.